מערכת הבטיחות טויוטה

 

Toyota Safety Sense-מערכת הבטיחות המתקדמת של טויוטה

 

על מנת להפחית כמה שניתן את מספר תאונות הדרכים וליצור סביבת נהיגה בטוחה, ערה וזהירה- נוצרה מערכת הבטיחות המתקדמת של טויוטה.

רכבי טויוטה, מעבר להיותם בעלי הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים המובילים בעולם, מביאים עימם בשורה משמעותית בתחום הבטיחות. Toyota Safety Sense מכילה מספר טכנולוגיות בטיחות נפרדות ההופכת את הנהיגה ברכב לבטוחה מתמיד.

 

מה מאגדת בתוכה Toyota Safety Sense?

 

מערכת קדם התנגשות- מערכת הבנויה ממצלמה ולייזר המאפשרת זיהוי רכבים אחרים בקדמת הכביש על ידי חישוב פרמטרים של מרחק, מהירות ועוד. כאשר המערכת מזהה מצב המאפשר התנגשות, נשמעת התרעה קולית וויזואלית. בנוסף, המערכת מעניקה כוח נוסף לבלימה כאשר נדרשת בלימה פתאומית. אם וכאשר הנהג אינו מצליח לבלום בזמן, הבלמים נכנסים לפעולה באופן אוטומטי. 

 

סטיה מהנתיב- מערכת ההתרעה של Toyota Safety Sense פועלת כאשר הרכב סטה מנתיבו ללא איתות. כאשר מערכת החיישנים מזהה מצב של סטיה בלתי מתוכננת/בלתי נשלטת מנתיב הנסיעה, מופעלות אזהרות ויזואליות וקוליות המפנות את תשומת לבו של הנהג לסטיה המתרחשת. מערכות ההתרעה מבקשות מהנהג לייצב את הרכב חזרה לנתיב ובכך להימנע ממצבים מסכני חיים.

 

מערכת אור אוטומטית- המערכת מפעילה באופן אוטומטי את האורות ברכב בהתאם לתנאי התאורה בכביש/בדרך. המערכת נועדה לשפר את הנראות והראות במהלך נהיגת לילה. המערכת מחליפה בין אורות גבוהים לאורות נמוכים בהתאם לזיהוי וניטור התאורה הקיים שמחוץ לרכב. המטרה היא ליצור עבור הנהג תנאי תאורה מיטביים מבלי לסנוור כלי רכב אחרים. 

 

זיהוי תמרורים- גם תמרורים יודעת לזהות מערכת הבטיחות Toyota Safety Sense! המערכת מזהה את התמרורים המופיעים בכבישים ומציגה בפני הנהג על המסך את הנתונים הרלוונטים לתמרור, כמו למשל מסגרת המהירות המותרת. אם הנהג לא מציית לתמרור הרלוונטי, המערכת תתריע בפניו על כך באופן קולי וויזואלי.

 

בקרת שיוט אדפטיבית- על מנת שהנהג ישמור על מרחק מינימום מהרכב שלפניו, מופעלת מערכת בקרת השיוט. בקרת השיוט מתאימה עצמה למרחק של הרכב אותו היא מזהה מהרכב שלפניו- אם המרחק קטן מדי המערכת תאט את מהירות הנסיעה, ואם המרחק גדל למרחק המוגדר והאפשרי, המערכת תגביר את מהירות הנסיעה. המערכת החכמה יודעת אונליין לשמור על המרחק המוגדר ובכך לשמור על בטיחותו של הנהג ברכב ובטיחותם של הנהגים שמסביבו.

 

*זמינות מערכות הבטיחות של Toyota Safety Sense משתנה דגם לדגם ובין רמות הגימור של הדגמים השונים,

לפרטים על הדגמים היכנסו לעמוד דגמי טויוטה 2020

 
צור קשר

ידוע לי כי הפרטים שמסרתי לעיל יכללו במאגר המידע של יוניון מוטורס בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

* שדה חובה
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות