טויוטה היברידית

טויוטה היברידית 

טויוטה מובילה כיום בעולם בתחום הרכבים ההיברידיים בטכנולוגיית HSD, המשלבת בין מנוע בנזין ומנוע חשמלי. עקב השילוב האופטימלי בין מנוע הבנזין למנוע החשמלי, המניע את הגלגלים לטווח של עד שני ק"מ במהירות של עד 50 קמ"ש: הנהיגה שקטה, הביצועים מקסימליים, ההפחתה בזיהום אוויר היא רבה והחיסכון בדלק משמעותי ביותר.

 

מה זה היברידית?

 

המילה "היברידית", פירושה: שילוב בין שניים. בעברית אנו מכירים את המושג הזה בתור הכלאה. בתחום המוטורי, הכוונה לכלי רכב המשלב בין שני סוגי מנועים: מנוע בנזין המונע על ידי דלקים ומנוע חשמלי. לראשונה, יוצר רכב היברידי על ידי חברת טויוטה, בדגם הפריוס. מכוניות אלה הגיעו לישראל לפני שני עשורים ושינו את עולם התחבורה העולמי. כלי הרכב ההיברידיים מעוצבים ונראים בדיוק כמו כלי רכב המונעים על בנזין, כאשר המנגנון החשמלי החכם המניע את הרכב נמצא בחלק הפנימי. למכוניות אלה מגוון רחב של יתרונות שכדאי להכיר.

 כמה מנועים יש לרכב היברידי?

רכב היברידי יש שני סוגי מנועים, מנוע הבנזין והמנוע החשמלי הם נפרדים זה מזה אך משולבים זה בזה כך שמערכת הרכב המתוחכמת יודעת לנווט בין שניהם על פי הנתונים. כשהרכב בהאצה – מנוע הבנזין משולב עם החשמלי וכשהרכב בהאטה – הוא עובר למנוע החשמלי בלבד. המערכת המשלבת המתקדמת בעולם מאפשרת לבצע נהיגה חכמה, אופטימלית, יעילה וחסכונית.

ב-1997 הושקה המכונית ההיברידית הראשונה – טויוטה פריוס, ומאז הפכה לרכב ההיברידי הנמכר ביותר בעולם. כיום נוסעות ברחבי העולם מעל ל-5 מיליון מכוניות היברידיות, ביניהן טויוטה יאריס היברידית, טויוטה אוריס היברידית ועוד.

מה הם היתרונות של טויוטה היברידית?

 

למכוניות ההיברידיות יש מגוון רחב של יתרונות, ביניהם: צריכת דלק נמוכה, שמירה על איכות הסביבה באמצעות פליטה מינימלית של חומרים מזהמים, הכפלה של הכוח בזמן עלייה והדממת המנוע בזמן שהמכונית אינה נוסעת. נרחיב על כך מעט:

✔️  נוסעים בשקט מוחלט: כאשר המנוע החשמלי פועל, הרכב אינו זקוק למנגנון הרועש של שריפת הדלקים. כך, ניתן לנסוע ללא רעשי הרקע, להאזין למוזיקה ללא הפרעה בזמן הנסיעה או פשוט ליהנות מהשקט.

 

✔️ צריכת דלק נמוכה באופן משמעותי: צריכת הדלק של רכב ההיברידי נמוכה משמעותית מזו של רכב בנזין רגיל. רכבי טויוטה היברידית, למשל, משתמשים במנוע החשמלי בלבד כאשר הוא טעון עד שהרכב מגיע ל-50 קמ"ש.

 

✔️ שומרים על הסביבה: שימוש במנוע החשמלי מאפשר לנסוע מבלי לפלוט גזים מזהמים לסביבה. טויוטה היברידית מזהמת ברמה נמוכה מאוד של 82 גרם לק"מ בעוד רכבי הבנזין מייצרים כמות כפולה מכך, הנעה ברמות של 170-140 גרם לק"מ.

 

✔️ סוללות ניתנות למחזור: כיום, יש תקינה אירופאית המחייבת את יצרניות כלי הרכב החשמליים וההיברידיים לשלב ברכב סוללות שניתן למחזר למוצרים אחרים. בטויוטה, מדובר בסוללת ניקל מטאל הממוחזרת על ידי הפרדה של מעטפת הסוללה מהחומרים בתוכה, ושימוש חוזר במתכות לצרכים תעשייתיים שונים.

 

✔️עוצמה כפולה בעת הצורך: כאשר אתם מתחילים לנסוע ברכב או מתחילים לפלס את דרככם בכביש עם עלייה תלולה, מרבית כלי הרכב יתאמצו יותר. נסיעות אלה מפעילות במכוניות ההיברידיות מנגנון מיוחד המשלב בין שני המנועים ומשתמש בעוצמה הכפולה שלהם במקביל. כך, המכונית זוכה לעוצמה כפולה ומכופלת ולמומנטום משמעותי בהתחלת הנסיעה.

 

הרכבים ההיברידיים של טויוטה - כל מה שרצית לדעת

 

  

 

 

  

 

 

דגמי טויוטה היברידית 2020 בסוכנות טויוטה חי מוטורס:

 

בסוכנות טויוטה חי מוטורס תמצאו מגוון רחב של כלי רכב היברידיים מבית טויוטה. מי הם הדגמים ההיברידיים החדשים של טויוטה? 

טויוטה קורולה SEDAN היברידית

 

טויוטה קורולה סדאן היברידית

טויוטה קורולה Excite היברידית

 

טויוטה קורולה היברידית

 

טויוטה 4Rav היברידית

טויוטה ראב 4 היברידית

טויוטה C-HR היברידית

טויוטה CHR היברידית

 

טויוטה יאריס היברידית

טויוטה יאריס היברידית

טויוטה פריוס היברידית

 

טויוטה פריוס היברידית

טויוטה קאמרי היברידית

טויוטה קאמרי היברידית

 

כל הדגמים מגיעים עם אבזור בטיחות מתקדם כמו בקרת סטייה מנתיב, זיהוי הולכי רגל, בלימה אוטומטית בשעת חירום ומאפייני בטיחות נוספים. צריכת הדלק של כלי הרכב מתחילה מ-29 ק"מ לליטר ויכולה להגיע עד 76 ק"מ לליטר בשימוש במנוע ההיברידי בגרסה הנטענת.

 רכבי טויוטה היברידית 2021

 

טויוטה פריוס היברידית

   

 

טויוטה קורולה Excite היברידית

טויוטה C-HR היברידית   

  

 

טויוטה RAV4 היברידית

 

טויוטה קורולה SEDAN היברידית

טויוטה קורולה SPACE היברידית 

טויוטה פריוס פלוס היברידית 

טויוטה יאריס היברידית 

טויוטה קאמרי היברידית 

 להזמנת נסיעת התרשמות בדגם ההיברידי לחץ כאן

 

כל מה שרציתם לדעת על הרכבים ההיברידיים - כנסו לדף הסרטונים
צור קשר

ידוע לי כי הפרטים שמסרתי לעיל יכללו במאגר המידע של יוניון מוטורס בהתאם למדיניות הפרטיות של החברה

* שדה חובה
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות